Меню
Количка

ПАРАКОФДАЛ табл х 10 бр

Паракофдал При болка и главоболие х10 таблеки - Болка и температура
ПАРАКОФДАЛ табл х 10 бр
3.69 лв.
За лечение на слаба и средно изразена болка (при главоболие, постоперативни състояния, зъбобол, невралгии и неврити, болезнена менструация), понижаване на висока температура и успокояване на кашлицата.

Паракофдал е комбиниран лекарствен продукт с обезболяващо, температуропонижаващо и противокашлично действие. Паракофдал съдържа кодеин, който принадлежи към група лекарства, наречени наркотични аналгетици, които действат за облекчаване на болката. Паракофдал се използва за лечение на слаба до средно изразена болка (при главоболие, постоперативни състояния, зъбобол, невралгии и неврити, болезнена менструация); за понижаване на висока температура и успокояване на суха кашлица.
Поради съдържанието на кодеин Паракофдал може да се използва като обезболяващо средство при деца на възраст над 14 години за краткотрайно облекчаване на умерена болка, която не се облекчава от други обезболяващи средства като парацетамол или ибупрофен, прилагани самостоятелно.


Не приемайте Паракофдал

  • ако сте алергични (свръхчувствителни) към активните вещества или към някоя от останалите съставки на Паракофдал;

  • ако страдате от тежки бъбречни и/или чернодробни заболявания; ако имате нарушения в сърдечния ритъм; ако имате заболявания на кръвотворната система; ако страдате от язвена болест на стомаха и дванадесетопръстника; ако имате тежко главоболие с повръщане;

  • ако Ви е известно, че имате остра чернодробна порфирия (наследствено заболяване с нарушено образуване на червени кръвни клетки) или вродена глюкозо-6-фосфатдехидрогеназна недостатъчност (наследствено заболяване с недостатъчност на този ензим);

  • ако знаете, че метаболизирате много бързо кодеин в морфин;

  • синдром на обструктивна сънна апнея (спиране на дишането по време на сън);

  • при бременност и кърмене;

  • деца под 14-годишна възраст.



Състав:
Активното вещество е: 
парадетамол, метамизол натрий, кодеинов фосфат и кофеин. Всяка таблетка съдържа метамизол натрий (metamizole sodium) 300 mg, парацетамол (paracetamol) 200 mg, кофеин (caffeine) 30 mg, кодеинов фосфат (codeine phosphate) 20 mg.
Другите съставки са: лактоза монохидрат, повидон, пшенично нишесте, натрий нишесте гликолат, магнезиев стеарат, целулоза, микрокристална, талк.



Начин на употреба:
Възрастни и деца над 14 години: По 1 таблетка З пъти дневно.Максималната дневна доза е 3 таблетки. Лекарството не трябва да се приема по-дълго от 2-3 последователни дни.
Деца под 14 години: Безопасността и ефективността на Паракофдал при деца не е проучена, поради което употребата му при деца под 14 години не се препоръчва.

Таблетките се приемат с вода след хранене.



Опаковка:
10 таблетки



Производител: 
СОФАРМА АД, България

Условия на доставка

Напишете отзив

Моля идентифицирайте се или се регистрирайте, за оставяне на отзив.